Tworzenie międzynarodowych zespołów działających na rzecz Konsorcjum
W ramach zadania przewidywane są 2 aktywności: (1) usieciowienie w celu budowy międzynarodowych zespołów administracyjno-technicznych EUNICE, (2) organizacja staży dla pracowników EUNICE w celu podniesienia kompetencji.
W projekcie EUNICE spotkania odbywają się na poziomie grup roboczych realizujących zadania i ciał zarządczych. Podejmowane ustalenia wykonywane są . na m.in poziomie pracowników administracyjno-technicznych, takich jak działy finansowe, współpracy międzynarodowej, IT. Wiąże się to z potrzebą współpracy pomiędzy osobami, które w ramach projektu EUNICE4U są jedynie wsparciem lokalnym każdej z uczelni. Ponadto osoby te angażowane są w inne wspólne projekty Partnerów, umożliwiające wzrost mobilności, realizację wspólnych badań naukowych i programów kształcenia.
W związku z tym, w ramach 1 aktywności, koordynator – przy współpracy z Partnerami – wytypuje osoby, których usieciowienie jest kluczowe dla szybszego rozwoju EUNICE. Następnie, w celu budowy trzech międzynarodowych zespołów administracyjno-technicznych, zorganizuje 3 spotkania w formie stacjonarnej na PP. Każde ze spotkań będzie trwało 5 dni, podczas których osoby realizujące na swoich uczelniach podobne aktywności będą mogły dzielić się doświadczeniami i wypracowywać najlepsze praktyki w ramach workshopu i rozwiązywania studium przypadku. Spotkania będą nadzorowane i obserwowane przez niezależnych ekspertów. Podczas spotkań przewidywane są także krótkie szkolenia dedykowane konkretnym grupom, realizowane przez pracowników PP (administracja finansami w projektach NAWA i KE, cyberbezpieczeństwo w administracji i przy przetwarzaniu danych osobowych, realizacja wyjazdów ze środków NAWA i KE, współdzielenie infrastruktury technicznej). Przed i po szkoleniach przeprowadzone zostaną testy ewaluacyjne przygotowane przez niezależnych konsultantów. Każde spotkanie zakończy się przygotowaniem raportu. Stanie się to kamieniem węgielnym budowy administracji dla całego Konsorcjum, nadzorowanej przez AISBL i przyczyni do podniesienia kompetencji pracowników.
W ramach drugiej aktywności, koordynator – przy współpracy z Partnerami – zorganizuje tygodniowe staże w zespołach wykonujących poszczególne zadania w ramach projektu EUNICE4U. Pozwoli to na zacieśnienie współpracy i przyspieszenie adaptacji nowych Partnerów. Przewiduje się 9 staży (po jednym dla każdego Partnera) zrealizowanych na PP oraz 9 staży wyjazdowych dla pracowników PP u Partnerów. Mobilności podniosą kompetencje, dzięki zapoznaniu się z oprogramowaniem i narzędziami wykorzystywanymi u Partnerów, poznaniem technik pracy przez job shadowing.
Realizacja zadania przyczyni się do intensyfikacji wymiany akademickiej dzięki międzynarodowej współpracy, zwiększenia zdolności instytucjonalnej potrzebnej do budowania partnerstw międzynarodowych i wzmocnienie pozycji PP w wymiarze międzynarodowym.